Залежності позбуваються всі. Дехто ще за життя

У цьому жарті є лише доля жарту. Достеменно сказати, скільком людям вдалося (і чи вдалося взагалі ) позбутися   алко- чи наркозалежності самотужки не може ніхто – такої статистики просто немає.  А от центр реабілітації  шанси розпочати тверезе життя  робить  доволі високими. Нерідко батьки з усіх сил намагаються врятувати сина чи доньку, але марно: не допомагають ані вмовляння , ні сльози, ані погрози.  Адже просто не усвідомлюють, що хімічна залежність – це не шкідлива звичка, а хвороба, яка потребує особливої уваги. Залежність змінює людину і її життя. Коли людина довго вживає алкоголь чи наркотики,  ці речовини стають для них головною цінністю в житті, витісняючи усе, що було до того.  Одужуючи,  алкоголік чи наркоман починає   відновлювати свою систему цінностей, вона стає такою, як була до вживання або іншою, але справжньою, і речовина перестає займати чільне місце.

Реабілітаційний центр “Відновлення” (Відновлення) –це лікування алкоголізму, наркозалежності, ігроманії  в м. Львів . Це саме те місце, де кожен, хто  потрапив в тенета залежності, може  звільнитися  і розпочати нове  тверезе життя. Як цього досягти?  Взявши за основу успішний досвід  багатьох закордонних реабілітаційних програм , психологи, реабілітологи та консультанти створили професійну програму відновлення особистості  .

Програма складається з таких кроків:

1.Етап адаптації. Це період, коли реабілітантові потрібен час на відновлення фізичного здоров`я, організмові потрібно очиститися від дії наркотичних речовин чи алкоголю.

 

2. Етап стабілізації– відновлення контролю над процесами мислення, емоційними процесами,  пам’яттю, судженнями і поведінкою. Враховуючи низьку стресостійкість і емоційну нестабільність залежної людини, перші два етапи вважаються одними з найважчих в процесі одужання. У цей час наркологічний центр “Відновлення” для лікування алкоголізму, наркозалежності та ігроманії, його психологи і консультанти допомагають реабілітанту зрозуміти і усвідомити причини, які призвели до  вживання, зрозуміти власні потреби і те, як їх можна реалізувати в інший, продуктивний спосіб. У цей час важлива соціальна реабілітація, яка допомагає  залежним  згадати період, коли  отримували задоволення, відчували  власну значимість без хімічних речовин. Згадати і усвідомити, у який спосіб, корисний  для себе і оточуючих, можуть знову повернути ці відчуття, тобто з`ясувати свої приховані ресурси.  Реабілітація на цьому етапі – це важливість усвідомити власну готовність не вживати і  мотивувати себе на  тверезість.

3. Етап раннього одужання– набуття навиків життя без вживання (зміна звичок, характеру, манер поведінки). Реабілітаційний центр “Відновлення” для лікування алкоголізму, наркозалежності та ігроманії навчає асертивності. Це здатність упевнено і з гідністю відстоювати власні права та інтереси, але не порушуючи при цьому прав та потреб інших людей. Реабілітант усвідомлює себе як особистість з власними потребами і  можливістю обирати , що  корисне саме для нього. Тут важливо усвідомити потребу взяти  на себе  відповідальність за власне життя. Не піддаватися на провокації інших людей та не дозволяти іншим керувати своїм життям. Центр реабілітації “Відновлення”  також навчає тайм-менеджменту, тобто вмінню керувати власним часом. Ставити короткотермінові  і довготривалі цілі  і вміти їх досягати.

4. Етап – середня фаза одужання– зміна способу життя взагалі. Навчання відповідальної поведінки. Реабілітаційний центр “Відновлення” допомагає пацієнтам фактично  позбутися  колишньої особистості , залежної від інших людей і від власної залежності. І сформувати нову особистість – відповідальну, яка здатна дотримуватися моральних норм , має свою життєву позицію.

5. Етап – зріла фаза одужання– зміна особистості, а саме: формування здорової самооцінки, здатність до здорових близьких взаємовідносин і вміння жити щасливо і комфортно. Останній крок перед  поверненням  до соціуму –  соціальна адаптація. Це період, коли  реабілітанти вже починають  поступово  повертатися до звичного способу життя. Наприклад,  йдуть додому у вихідні, виконують певні функції поза межами центру. У цей час вони потребують особливої підтримки, оскільки з безпечного середовища, яким для них став центр реабілітації , повертаються  в місце, де формувалася  їхня залежність і де багато спокус. І таке поступове повернення, така соціальна реабілітація допомагає здобувати більше  впевненості  в собі  і більше ресурсів протистояти  залежності.

6. Етап – підтримки– це етап збереження тверезості і продуктивного життя. Наркологічний центр ” Відновлення” для лікування алкоголізму, наркозалежності та ігроманії, окрім психологічного супроводу, сприяє  реабілітантам у пошуку роботи, професійного навчання, аби колишньому узалежненому  не підставляли плечі «допомоги»  його  колишні «друзі», це плече готові підставити ми, надавши усю необхідну допомогу та підтримку.

Дорога до тверезості триває від 6 до 12 місяців. Але Крок за Кроком ми  допоможемо Вам та Вашим рідним подолати залежність!