Центр реабілітації Відновлення – це ефективне лікування ігроманії у Львові.

Ігроманія (гемблінг, лудоманія) – це розлад, який полягає у часто повторюваних епізодах участі в азартних іграх, які з часом стають домінуючими в житті людини і ведуть до руйнації соціальних, професійних, матеріальних і сімейних цінностей.

Близько 10% населення земної кулі має схильність до ігрової залежності. В Україні близько 4% людей вважаються патологічними ігроманами. Це не обов’язково жителі великих міст, в селах залежність проявляється по-іншому. Лотерейні квитки, гра в карти на гроші, автомати, казино, комп’ютерні «стрілялки», тоталізатор – все це форми ігроманії.

Ознаки ігроманії:

Такий діагноз можна поставити, якщо у Вас (або Вашого родича) наявні хоча б чотири ознаки із дев’яти наступних:

  • часті участі у грі і відшукування грошей для гри;
  • часті участі у грі на великі суми протягом більш тривалого часу, ніж раніше;
  • потреба збільшувати розмір чи частоту ставок, щоб досягти бажаного збудження;
  • роздратування, якщо гра зривається;
  • повторні втрати грошей у грі і їх позики ”до завтра”, щоби відігратись ( ”полювання за виграшем”);
  • неодноразові неуспішні спроби зменшити чи ерестати грати в азартні ігри;
  • збільшення кількості ігор;
  • принесення в жертву деяких важливих соціальних, професійних чи розважальних заходів заради гри;
  • продовження гри, незважаючи на нездатність виплатити борги, які ростуть, чи, незважаючи на інші важливі соціальні, професійні чи юридичні проблеми, які можуть виникати через гру.

Лікування ігроманії в наркологічному центрі Відновлення:

1.  Лікування ігроманії- робота з психотерапевтом
Психотерапія – основний і незамінний метод лікування ігрової залежності.
У процесі роботи з психотерапевтом людина з ігроманією повністю змінює своє ставлення до проблеми: усвідомлює наявність захворювання, патологічного потягу, втрат. Під час роботи з фахівцем відбувається переосмислення свого життя та цінностей.

2.  Лікування ігроманії- робота в терапевтичних групах за 12-кроковою моделлю
12-крокова модель допомоги вважається найефективнішою у світі. Всі кроки побудовані таким чином, щоб послідовно змінити своє ставлення до гри – цілком і повністю. Спільно з іншими учасниками програми, Відновлення, гравець отримує нові інструменти, які допомагають краще пізнати себе та впоратися з залежністю.

3. Лікування ігроманії- консультація психіатра- нарколога
Насправді не існує ліків суто від ігрової залежності. Але, як правило, ігроманія супроводжується депресивними станами і підвищеною тривожністю. Для зняття цих симптомів лікар в деяких випадках може призначити антидепресанти або інші препарати, що заспокоюють або підвищують настрій.

4. Лікування ігроманії- робота з консультантами
Окрім психологів, ефективною також є співпраця з консультантами з ігрової залежності – випускниками нашого центру, які самі подолали цю проблему, отримали додаткову освіту в сфері залежностей і готові ділитися знаннями та інструментами з реабілітантами центру.

5. Лікування ігроманії- робота з членами родин
Доки гравець перебував під владою залежності, усі кола пекла проходили його рідні, які часто також потребують підтримки фахівців. При реабілітаційному центрі відбуваються групи для родичів залежних, на яких членів сімей навчають, як правильно поводитися з залежним, коли він покине стіни центру, як можна налагодити атмосферу в сім’ї, позбутися образ та почуття провини, по-іншому подивитися на конфлікти на непорозуміння. Оскільки давно доведено, що розуміння та підтримка рідних сприяють швидшому відновленню гармонії в сім’ї.

Наркологічний центр Відновлення – це шанс змінити і Ваше життя також. Ми знаємо, що робимо. Наш результат – це здорові задоволені життям люди!