Різноманітні гральні автомати, які привертають увагу своїм красивим виглядом, блимають яскравими вогнями “заворожують” багатьох людей. Можливість виграти значну суму грошей протягом короткого терміну часу, не прикладаючи особливих зусиль, покладаючись тільки на успіх – нерідко стають однією з головних причин захоплення азартною грою. У процесі гри звичайно виникає розслаблення, зникає емоційне напруження, відволікаєшся від неприємних проблем, гра розглядається як приємне проведення часу- все це сприяє розвитку залежності.

Симптоми ігроманії:

 

  1. Постійне залучення суб’єкта до гри та збільшення часу гри.
  2. Зміна кола друзів, інтересів, витіснення попередніх мотивацій грою, постійні думки про ігри, перевага у фантазіях ситуацій, які пов’язані з комбінаціями гри.
  3. Втрата контролю, яка виражена у нездатності припинити гру, як після великого виграшу, так і після постійних програшів.
  4. Стан психологічного дискомфорту, роздратування, неспокою, які розвиваються через короткий термін після чергової гри, з непереборним бажанням знову приступити до гри. Такі ознаки нагадують стан абстиненції у наркоманів, який супроводжується головним болем, порушенням сну, неспокоєм, зниженням настрою, порушенням концентрації уваги.
  5. Поступове збільшення частоти ігор, прагнення до ризику.
  6. Виникнення напруження, яке супроводжується ігровим ”драйвом”, непереборним прагненням знайти можливість грати.
  7. Швидко наростаюче зниження здатності опиратися спокусі, що проявляється у тому,що при найменших провокаціях ( зустріч з старими друзями, розмова на цю тему, участь у звичайній, неазартній грі) людина, яка ”зав’язала”, відновлює участь у грі.

Варто відмітити, що люди, які беруть участь в азартних іграх, доволі часто зловживають алкоголем або наркотичними речовинами. Для них типовими є порушення міжособистісних стосунків, сімейні конфлікти, розлучення, безвідповідальність, порушення дисципліни, часті зміни робочого місця, порушення закону.

Виділяють наступні стадії розвитку патологічного потягу:

  • виграш;
  • програш;
  • відчай.

Після першого виграшу у людини формується думка, що вона має більше везіння ніж інші. Потім вона переконана, що може грати тими грошима, які виграла і входить в азарт. Далі, програвши виграш, вона грає на збереження і так втягується. На цьому етапі це можна вважати патологією. Людина перестає працювати, краде, грає, сподіваючись виграти. Програвши, люди звертаються за допомогою до рідних, розкаюються, обіцяють більше не грати. Наприкінці перших двох стадій з’являється патологічний потяг, який стимулюється реклами казино, відкриттям букмекерських контор і т.д.

Відчай закінчується кількома варіантами. Деякі патологічні гравці втікають, закінчуючи життя самогубством ( 20 % випадків), інші- потрапляють в тюрму або на лікування.

Лікування ігроманії є одним з кращих варіантів вирішення проблеми. Кваліфіковані психологи, реабілітологи та консультанти у центрі реабілітації “Відновлення”  допоможуть Вам у цьому.